Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz

906

Yazılarımıza belli bir süre ara verdik. Vakfın projelerini harekete geçirmek amacıyla alt yapı çalışmalarını tamamladık. 2019 yılı itibari ile tüm enerjimizi Vakfın projelerini hayata geçirmek umudundayız.
1 Yıla yakın zamandır Türkiye’nin en eski eğitim kurumlarından olan Pertevniyal Eğitim Vakfı ile birlikte eğitim projesi üzerinde çalışmakta idik. Atatürkçü Dayanışma Eğitim Vakfı ile Pertevniyal Eğitim Vakfı olarak Beylikdüzü Belediyesi ile uzun zamandır temastaydık. Anaokulu, ilkokul ve Orta öğretim Kurumlarını kurmak için arsa tahsisi konusunda önemli ilerlemeler gerçekleştirdik. Beylikdüzü’nün Yakuplu mahallesinde 5350 m² Beylikdüzü Belediyesinin mülkü olan araziyi bizlere tahsis etmeyi kabul ettiler.
Bu konuda büyük yardımlarını gördüğümüz Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkürü bir borç biliriz. Projelerimizde de bahsettiğimiz gibi bizim kuracağımız okullarda Anne – Öğretmen – Çocuk üçlemesini birlikte eğitime alacağız. Anneyi eğitmeden çocuğu tam anlamıyla eğitmek mümkün değildir. Bu yüzden bizim eğitim sisteminde annede çocuğu ile birlikte eğitilirken Öğretmende eğitimin her safhasında eğitime katılacaktır. Özetle eğitim sistemi, Eski Köy Enstitülerinin şehre uyarlanmış ve geliştirilmiş yeni bir modelidir. Gelecek nesillerin, bilgiye ulaşmasını Bilen, sorgulayan, şüpheci, hayal gücünü geliştiren bir sistemi ön görmekteyiz.

2019 yılı içinde Okulumuzun temelini inşallah atacağız. Yazışmalar büyük ihtimalle 31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra bitirilecektir. Milli Eğitim Bakanlığından görüş beklemekteyiz. Diğer bir etkinliğimizde 19 Basım Yayın Dağıtım A.Ş. ile sözleşme yaparak Vakfımız adına Kitap, Atatürk çerçevesi dağıtımı konusunda birlik sağladık. 19 Basım Yayım dağıtım San A.Ş. güvenilir bir dağıtım organizasyonudur. Uzun yıllar birlikte çalışma deneyimimiz oldu. Bu yıl içinde çok farklı yeni projeleri de devreye koyacağız. Bizi lütfen takip ediniz. Her zaman söylediğimiz gibi Atamızın fikirlerini hayata geçirme konusunda hiçbir şeyden korkmadan yılmadan çalışacağız.

Saygılar

Dr. Ahmet METİN

Paylaş